tatilium.com

Site Haritası

Rehbere Ekle
 Sapanca Gölü


Mahmudiye/Sapanca


Mahmudiye/Sapanca


Sapanca Gölü


Sapanca'da Bahar

MARMARA /Adapazarı /Sapanca

SAPANCA uzun, düzgün sahili ve temiz gölüyle, çevresinde gezebileceğiniz yerlerin fazlalığıyla, sakin bir haftasonu geçirmek için ideal bir belde.. Gezilecek yerlerin birbirine olan yakınlığı sebebiyle gününüzü dolu dolu geçirmeniz mümkün.İstanbul başta olmak üzere civar kentlerde yaşayanlar,yakınlığı ve bir göl ve yeşillikler beldesi olması sebebiyle son dönemde kısa süreli tatiller için Sapancayı tercih ediyorlar. Özellikle göl civarına kurulan turistik tesisler, Maşukiye, Kırkpınar gibi yerleşim birimlerindeki tatil köyleri ve yazlıklar bu yoğun talebi rahatlıkla karşılıyor.

Sapanca'nın Zengin Florası. Sapanca, iklimin, toprak yapısının kendisine verdiği avantajlar sayesinde çok zengin florasını insanların rehabilitasyonuna sunuyor. Sapancanın zengin florası içinde, geniş yapraklı ağaçlardan; meşe, kayın, gürgen, kestane, kızılağaç, kavak, dişbudak, ıhlamur, huş, akça ağaç ve çınar, iğne yapraklı ağaçlardan; sarıçam, kızılçam, karaçam, fıstık çamı, göknar, ladin, sedir, ardıç, selvi türleri ile onlarca değişik süs bitkisi bulunuyor..

İlçede 150 kadar süs bitkisi üretimi yapan küçük ve orta ölçekli işletme mevcut. Sapanca'ya gelen ziyaretçiler doğal ortamında görüp dokunduğu, kokladığı, ağaç ve süs bitkisini alıp yaşadığı mekanlara taşıyabilme fırsatını bulabiliyorlar.

Maşukiye. Yeşilin bütün tonları görebileceğiniz Maşukiye,sık bitki örtüsü, birçok yürüme alanlanı, şelale, çağlayan seslerinin kuş sesleriyle bütünleştiği bir cennet bahçesi görünümünde.. Yapacağınız en güzel şey alabalık vadisinin yukarı bölümlerine tırmanmak. Lokantarın bittiği yerde toprak yol sizi istediğiniz yere götürüyor. Yol boyunca göreceğiniz meşe, kestane gibi ağaçlardan oluşan yeşil doku size arkadaşlık ediyor.

Yürüyüş iştahınızı açtıysa vadiye geri dönerek kır lokantalarında alabalık yiyebilir, yemek sonrası pınar suyuyla demlenmiş çayınız yudumlayabilirsiniz.


Kartepe. Son senelerde gelişme gösteren bir diğer bölge de Maşukiye yakınlarındaki Samanlı Dağlarından en yükseği olan Kartepe.. Nisan aylarında zirvesine tırmandıkça bembeyaz örtüsüyle  sizi kucaklıyor. Burada kurulan yeni tesisler ile kış turizmi de gelişmeye başlıyor.Gölden çıkan taptaze alabalıklar, iştah kabartıcı...Maşukiye civarındaki kır lokantalarında nefis tereyağında kızartılmış alabalıklardan tadın deriz. Ayrıca İstanbul Alabalıkevi'nin kiremitte pişmiş alabalığı ve yanında kiremitte peynir ve mantarı da haklı bir üne sahip....

Sapanca gişelerinden yaklaşık 300 metre ileride bulunan Dedeman Gölevi de zengin bir menüye sahip! Gölevinde akşam çayının yanında nefis tatlılardan tadabilirsiniz.
İstanbul'dan Adapazarı'na bağlı Sapanca'ya gelmenin en kısa yolu, ücretli TEM Otoyolu üzerinden.İzmit'ten sonra birden karşınıza çıkan Sapanca Gölü ve gölü çevreleyen yeşillik hemen içinizi açmaya başlıyor.

Otomobille yolculuk etmekten usanmış olanlar Sapanca'ya trenle keyifli bir yolculukla da ulaşabilirler.

İstanbul-Sapanca arası yaklaşık 150 km.Maşukiye ise Sapanca’ ya 8 km. uzaklıkta. Sapanca kavşağından Maşukiyeye sapıyorsunuz.

Tren yolculuğunu da tercih ettiyseniz  Maşukiye İstasyonu'nda iniyorsunuz. İstasyon ile Maşukiye arası yaklaşık 1 km.
Richmond Hotels
Sapanca-ADAPAZARI
Tel:+90 264 5822100

 


The GreenPark Kartepe
Kartepe

 

 


Maşukiye Butik Otel
Maşukiye-KOCAELİ
Tel:+90 262 3542174

 

 
Derbent Otel
KOCAELİ
Tel:+90 262 3534371

Konak Pansiyon
Maşukiye-KOCAELİ
Tel:+90 262 3542691
 

 


 

 

 


 

 
TÜRKİYE OTELLER REHBERİ

"81 İl, 2850 Otel, Bütün Detayları ve Resimleriyle Türkiye Oteller Rehberimizde"
- TIKLAYIN! -

2006 TUR REHBERİ

"Türkiye ve Yurtdışı Turları, Günübirlik Doğa ve Kültür Yürüyüşleri, Haftasonu Turları,
Outdoor Multiaktivite Turları,Çadır Konaklamalı Kamp Gezileri"

"
Size Özel Tur Paketleri. Kolay Tur Arama sistemimiz sayesinde tatil acentalarına ve tur bilgilerine kolayca ulaşıp rezervasyon yaptırın. Tatil için yerininizi şimdiden ayırın  
online destek info@tatilium.com."
- TIKLAYIN! -

Outdoor Ürünler Doğa Sporları ve Kamp Malzemeleri Kataloğu
Doğa Sporları Malzemeleri, Kampçılık Malzemeleri, Çadır, Uyku Tulumu, Mat, Bisiklet ve Ekipmanları, Tırmanış MAlzemeleri Outdoor Elektronik Cihazlar, Paintball Ekipmanları, Deniz ve Tekne Malzemeleri, Dalış Ekipmanları
- Tıklayın! -

Giriş | Turlar | Oteller | Gezi | Forum | Hakkımızda
info©tatilium.com
www.tatilium.com / Online Gezi - Tatil Rehberi -Sapanca Tatil Gezi Rehberi