tatilium.com

Site Haritası

Rehbere Ekle
 Ağva Nehir Manzarası


Ağva Tranquilla Nehir Evi


Ağva Nehir Keyfi


Ağva'da Sabah Kahvaltısı


Ağva Nehir Manzarası

MARMARA /İstanbul /Ağva

4 mevsim boyunca şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenleri kendine çekiyor Ağva... İstanbul'da yaşayanlar için kısa bir yolculuk sonunda Ağva 'da bambaşka bir dünyaya kucak açmak ve rüya gibi bir tatil yaşamak mümkün.

İstanbul'a sadece 97 km uzaklıkta bulunan Ağva, huzur içinde bir tatil için ideal fırsatlar sunuyor.Ağva otel açısından da zengin bir belde. Ağva 'da şirin bir otel arıyorsanız birçoğunu Göksu Nehri kıyısında bulabiliyorsunuz.
Ağva, Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi bir çok uygarlığın geçiş yeri olmuş bir belde. M.Ö. 7.yy. uzanan tarihin kalıntılarına Ağva' ya bağlı civar köylerde rastlamak mümkün.Kalem köy' de Romalılara ait kilise kalıntıları ve mezar taşları, Hacıllı köyünde, 3.yy. sonu - 4.yy. başlarında bulunan Gürlek Mağarası, Hisar Tepe' de bulunan kale kalıntısı, Sungurlu mahallesindeki dağ değirmeni önemli buluntulardır. Ağva'ya 14. yüzyılın ikinci yarısında Konya, Karaman ve Balıkesir'den gelen Türkmen boyları yerleşmişler. Bugünkü Ağvalılar da aynı Türkmen boylarının çocukları 
     
Ağva, Karadeniz kıyısında 3 km. Uzunluğunda kumsala sahip. Doğal plajı ve doğa harikası yeşili, etrafında yer alan bakir koylar, adacıklar, ormanlarla doğallığın iç içe ve oksijen oranının çok yüksek olduğu bir bölge. Kilim Koyu, Gelin Kayası, Saklı Göl mutlaka keşfedilmesi gereken yerler. Gelin Kayası denmesinin sebebi, beyaz olması ve duvaklı bir geline benzemesi.

Balık avlamaya meraklıysanız Ağva kıyıları sizin için biçilmiş kaftan. Burada balığa doyacaksınız. Karadeniz'e kıyısı olması nedeniyle burada her tür balık bulunuyor. Ağva'nın merkezindeki gözünüze çarpacak en önemli şeyler balıkçı tekneleri olacaktır. Balıkçılarla sohbet edebilir, çay içebilir hatta birlikte balığa bile çıkabilirsiniz. Yöredeki tesislerde her zaman mevsimin taze balıklarını bulabilirsiniz.

Eşsiz tabitatıyla keşfedilmeye hazır Ağva'da, yaz kış su sporları (dere kıyısında kano, deniz bisikleti) kış aylarında fitness, doğası itibariyle trekking ve avcılık yapabilirsiniz. Ormanda yürüyüş, koşu, bisiklet, kamping gibi aktiviteler için son derece uygun olan Ağva, yazın Karadeniz'in hırçın sularında serinlemek isteyenler için de ideal. Kaplumbağa, ceylan, kurt, çakal, yaban domuzu, tilki, sincap, birçok kuş türü özellikle yalı çapkını barındıran Ağva avlanmaya da çok uygun.

Temiz havayı buram buram solumak, romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenen şifalı kumsalında yürümek, dere kıyısındaki restoranlarda lezzetli balıkları tatmak da Ağva'nın keyfine varırken ihmal etmemeniz gerekenler
Taze ve leziz balık yemek için Ağva gerçekten bulunmaz bir cennet. İsterseniz kendiniz tutabilir, isterseniz satın alabilir ya da restoranların menülerinden damak tadınıza uygun bir tercih yapabilirsiniz.

Ağva'da balık restoranları genelde Yeşilçay Nehri üzerinde bulunmakta. Bu restoranlarda yemeğinizi yerken bir yandan da nehirde yüzen ördek ve balıklara ekmek atmayı unutmayın.

Ağva'da balığın dışında tandır kebap, bıldırcın, piliç ve diğer ızgara çeşitlerini bulmak da mümkün.

Ağva'da yer alan otellerin bir çoğu aynı zamanda restaurant ve bar olarak da hizmet veriyor. Özellikle Göksu Nehri kıyısında yer alan otellerin kendilerine ait iskelelerinde kurulu masalarda, balığınızı yerken şarabınızı yudumlamak ayrı bir keyif veriyor. Bu otellerin aynı zamanda birer adet büyük özenle döşenmiş şömineli, kapalı restaurantları bulunuyor.
İstanbul'a 97 km. lik uzaklıkta yer alan Ağva'ya, büyük bir bölümü otoban olan yoldan ulaşılabiliyor.

Özel aracınızla; birkaç güzergahı kullanabilirsiniz:
1.Güzergah
Ümraniye-Şile yolunu takip edin. Şile'den sonra, Ağva'ya giden sahil yolunu kullanarak, Kabakoz, İmrenli, Akçakese ve Kurfallı güzergahını izleyin. Toplam bir buçuk saatte Ağva'ya ulaşabilirsiniz.
2.Güzergah
Ümraniye-Şile yolunu takip edin. Şile'ye gelmeden önce Pot Deresini geçtikten hemen sonra sağa dönen yola sapın. Ovacık, İmrendere güzergahını takip ederek, Teke güzergahını izleyebilirsiniz.
3.Güzergah
Ümraniye-Şile yolunu takip edin, Şile'den sonra, Ağva'ya giden dağ yolunu kullanarak, Teke güzergahını izleyebilirsiniz.

Özel aracınız yoksa; İstanbul-Üsküdar'dan her saat başı Şile-Ağva otobüsleri kalkıyor (Otobüs Şirketi: 216 3911347)
Tranquilla Nehir Evi
Ağva-İSTANBUL
Tel:+90 216 7217377

 


Ağva AcquaVerde
Ağva-İSTANBUL
Tel:+90 216 7217143

 

 
Club Riviere
Ağva-İSTANBUL
Tel:+90 216 7217486

 

 
Yeşilçay Tatil Köyü
Ağva-İSTANBUL
Tel:+90 216 7217348

 

 
Piccolo Mondo Hotel
Ağva-İSTANBUL
Tel:+90 216 7217379Ağva Tatil Rehberi- Ağva'da gezilecek yerler, konaklama imkanları ve aktiviteler hakkında geniş kapsamlı bilgiler veren rehber site. Sitenin forum bölümüne üye olarak Ağva hakkındaki sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. www.agvanet.com
 

 
TÜRKİYE OTELLER REHBERİ

"81 İl, 2850 Otel, Bütün Detayları ve Resimleriyle Türkiye Oteller Rehberimizde"
- TIKLAYIN! -

2006 TUR REHBERİ

"Türkiye ve Yurtdışı Turları, Günübirlik Doğa ve Kültür Yürüyüşleri, Haftasonu Turları,
Outdoor Multiaktivite Turları,Çadır Konaklamalı Kamp Gezileri"

"
Size Özel Tur Paketleri. Kolay Tur Arama sistemimiz sayesinde tatil acentalarına ve tur bilgilerine kolayca ulaşıp rezervasyon yaptırın. Tatil için yerininizi şimdiden ayırın  
online destek info@tatilium.com."
- TIKLAYIN! -

Outdoor Ürünler Doğa Sporları ve Kamp Malzemeleri Kataloğu
Doğa Sporları Malzemeleri, Kampçılık Malzemeleri, Çadır, Uyku Tulumu, Mat, Bisiklet ve Ekipmanları, Tırmanış MAlzemeleri Outdoor Elektronik Cihazlar, Paintball Ekipmanları, Deniz ve Tekne Malzemeleri, Dalış Ekipmanları
- Tıklayın! -

Ağva Tatill Rehberi  Ağva Otel  Ağva Pansiyon  Ağva Konaklama  Ağva Tur  Ağva Gezi  Ağva Balık Restaurantları  Ağva Göksu Nehri

Giriş | Turlar | Oteller | Gezi | Forum | Hakkımızda
info©tatilium.com
www.tatilium.com / Online Gezi - Tatil Rehberi - Ağva Tatil Gezi Rehberi